Asana Architekt stolička

€620 €620 / 1 ks
Na dotaz
Možnosti doručenia

Asana vytvorila úplne nový koncept ergonomickej stoličky, ktorý predstavuje budúcnosť zdravého a komfortného sedenia.

Detailné informácie

Podrobný popis

Na náš eshop vám prinášame stoličku, ktorá nám kompletne zmenila pracovný život. Ako viete, všetok tovar, ktorý na tomto eshope ponúkame aj osobne využívame a tak to je aj pri tejto stoličke. Keďže sa dlhodobo venujéme jóge a ajurvéde, zdravý životný štýl je pre nás základnou fylozofiou nášho fungovania. Avšak tak ako 90% tejto generácie ani my sme sa nevyhli sedavej práci a vysedávaniu za pracovným stolom. Do istej miery nám samozrejme pomáhala jóga a pravidelné cvičenie avšak pri niekoľkohodinovej práci prestalo zaberať aj to. Začali sme sa teda obzerať po ''zdravej'' stoličke. A opäť zafungoval vesmír, ktorý nás prepojil s našim priateľom Peťom Doričkom, dlhoročným ajurvédskym odborníkom, architektom, dizajnérom a v neposlednej rade skvelým človekom. Peťo pred viacerými rokmi navrhol a nechal skonštruovať stoličku, ktorá simuluje najzdravší sed v jogínskej polohe Virasana. Viac sa dočítate nižšie. A či to stojí za to? My hovoríme, jednoznačne, zmenilo nám to komplet pracovný život. Pre mňa osobne to je revolúcia v sedení za počítačom, bez preháňania.
Ako to funguje?


Asana vytvorila úplne nový koncept ergonómickej stoličky, ktorý predstavuje budúcnosť zdravého a komfortného sedenia. Inovatívny funkčný dizajn sedacej plochy Asana bol vytvorený v harmónii s anatómiou ľudského tela. Tvar sedacej plochy zabezpečuje pravidelné rozloženie tlaku vznikajúceho pri sedení. Ten je distribuovaný výhradne na sedacie svaly a časti tela, ktoré sú svojou stavbou predurčné na sedenie. Prehĺbena stredová zóna eliminuje akýkoľvek tlak na kritické body tela, ktoré sú pri sedení na bežnej stoličke vystavované neprirodzenému zaťaženiu. Zároveň svojim tvarom pomáha fixovať pánvu v správnej polohe. Vzťah pánvy a chrbtice je pre zdravé a pohodlné sedenie rozhodujúcim. Správna poloha pánvy a chrbtice zabezpečuje vzpriamené držanie tela a nezaťažuje tak mäkké tkanivá a svalstvo v oblasti chrbta. Odstraňuje tak príčinu vzniku bolesti chrbta a krížov počas sedenia. Celodenné sedenie sa tak stáva príjemnou a nevyčerpávajúcou činnosťou.

 
Prečo nás sedenie bolí ? 

 

Súčasná sedacia časť stoličky tvorí pevnú plnú dosadaciu plochu, ktorá bezprostredne tlakovo pôsobí na ľudské telo.Okrem sedacích a stehenných svalov sú stlačené aj tie časti tela, ktoré nie sú predurčené na sedenie - konečník, kostrč, panvové kosti, genitálie. Tlak sedacej plochy pôsobí deštruktívne priamo na tieto tlačené časti a prenáša sa cez kostrč do chrbtice,krku a hlavy. Zároveň klasická sedacia plocha nezabezpečuje stabilnú pozícia pánvy do ktorej sa cez chrbticu pod určitým uhlom prenášajú tlaky z hornej časti tela. Pri zmene optimálneho uhla medzi pánvou a chrbticou dochádza k extrémnemu namáhaniu svalov a väzív v olasti krížov. Výsledkom sú bolesti krížov, krku, hlavy, hemoroidy, únava a zníženie pozornosti.

Bežná stolička:

Zadný pohľad

Horný pohľad

Bežná stolička
 

Stolička Asana:

Zadný pohľad

Horný pohľad

Stolička Asana, asana, zdrave sedenie, ergonomicka stolicka, ergonomicka zidle, zdrave sezeni, proti hemoroidom
Čo s tým, a ako sa vyhnúť bolesti.

 

Z tejto analýzy je zrejmé, že ak chceme radikálne odstrániť všetky problémy pri sedení, musíme odstrániť tlak na všetky tieto kritické časti tela.Tlak pochádzajúci zo sedacej plochy stoličky je potrebné presunúť na sedacie a stehenné svlastvo,ktoré je na to prispôsobené. Zároveň musíme zabezpečiť stabilnú prirodzenú pozíciu pánvy k chrbtici tak,aby nedochádzalo k vyoseniu tlakových síl z hornej časti tela. Po správnom nasmerovaní tlakových síl nastáva okamžitý citeľný účinok a sedenie sa stáva príjemnou relaxačnou, resp. pracovnou polohou. Jednoducho sedíme v správnej pozícii a len na tých častiach tela, ktoré sú na to predurčené.

 

Virasana "božský dizajn" sedacej plochy

 

Konkrétne riešenie ideálnej sedacej plochy vychádza zo základného jógového sedu na vlastných nohách, zvaného “VIRASANA”. Je to relaxačná poloha tela využívaná pre odstránenie bolestí krížov a celkovej únavy. Vlastné lýtka svojou anatómiou vytvárajú ideálnu sedaciu plochu,ktorá tlakovo nepôsobí na spomínané kritické body ľudského tela,ktoré sú namáhané pri bežnom sedení. Kostrč, panvové kosti, konečník a genitálie ostávajú voľné, tlak pôsobí len na sedacie svaly a stehná. Zároveň je pánva fixovaná pätami a lýtkami v pozícii ako pri vzpriamenej chôdzi. Aplikáciou týchto princípov dospejeme ku konštrukčnému riešeniu ideálnej sedacej plochy pre človeka.

 

Virasana:

Bočný pohľad

Horný pohľad

joga, asana virasana, asana, zdrave sedenie, Stolička Asana, asana, ergonomicka stolicka, ergonomicka zidle, zdrave sezeni
 
 

Bočný pohľad

Horný pohľad

Stolička Asana, asana, zdrave sedenie, ergonomicka stolicka, ergonomicka zidle, zdrave sezeni, joga v kancelarii, liecba hemoroidov, proti hemoroidom, zdrave sezeni, zdrava zidle, ergonomicka zidle
Aplikácia

Na základe týchto faktov bol navrhnutý sedací nábytok rady ASANA, ktorého súčasťou je optimálna sedacia plocha VIRASANA, zabezpečujúca zdravé a komfortné sedenie i pri extrémne dlhom sedení. Pri pravidelnom používaní odstrání existujúce zdravotné problémy pochádzajúce zo sedenia.

Zdravotné účinky:
  • Umožňuje dlhodobé sedenie bez bolesti chrbtice a únavy

  • Odstraňuje bolesť chrbta a kostrče spôsobené dlhodobým sedením

  • Znižuje tlak pôsobiaci na chrbticu a mäkké tkanivá

  • Poskytuje úľavu pri hemoroidoch

  • Prevencia vzniku hemoroidov

  • Zvyšuje výkon a sústredenosť pri práci

 
Výbava:


  - Unikátny anatomický tvarovaný sedák Asana chránený patentom
  - Plne nastaviteľnú opierku hlavy

  - Výškovo nastaviteľný operák
  - Výškovo a šírkovo nastaviteľné opierky rúk čalúnené
  - Kyvný (Tilt) mechanizmus s možnosť zafixovania náklonu a nastavenia intentzity odporu kývania
  - Leštený hliníkový kríž
  - 65mm pogumované kolieska s hladkým tichým chodom

  - Nosnosť až 130kg
  - Doprava zdarma v rámci SR
  - Záruka 3 roky

Látka Atlantic:

 
 

Buďte prvý, kto napíše príspevok k tejto položke.

Nevypĺňajte toto pole: